Mezi námi děvčaty

Proč je výběr padnoucí podprsenky taková věda?

Když jsem si prvně vybírala podprsenku, dostala jsem jen málo informací, jak by ta opravdu padnoucí podprsenka měla vypadat. Začala jsem s velikostí 70A, postupně přešla na 75B a zaškatulkovala jsem se mezi B košíčky. Tehdy to pro mě byl určující faktor velikostí podprsenek, měla jsem malá prsa, tak mám košíček B a basta. S obvodem už jsem tak rozhodná nebyla. Pohybovala jsem se od 70 k 80, podle toho, co měli zrovna v obchodě za výběr.

Když se nad tím zamyslím zpětně, tak i pro ostatní byla hlavní velikost košíčku. Ono to tak nějak vychází z logiky věci. Prsa ukládáte do košíčků, proto by měly korespondovat s jejich velikostí a ta se přeci značí písmenkem. Každá žena se dříve či později zaškatulkovala k určitému písmenku a bylo to. Obvod hlavně neměl škrtit, jinak na něm nezáleželo.

Ale nebyli to jen lidé v mém okolí, i v televizi jsem často slyšela komentování velikosti prsou mezi A, B, C, D nebo 1, 2, 3, 4, 5. Byl to jasně daný systém. Prsa máte malá nebo velká. Tečka a konec diskuse.

Později mě moje láska ke spodnímu prádlu dovedla až k brafittingu a celá moje představa o správném výběru velikosti podprsenky se zhroutila jak domeček z karet.

Nejdůležitější při výběru podprsenky je zvolení správného obvodu. Košíček bez udání obvodu je neúplná hodnota a nedává smysl hodnotit velikost prsou pouze na základě košíčku.

Z velikosti 75B jsem přešla k lépe sedící 65D. Podprsenku nemusím během dne upravovat, protože neleze nahoru, ale sedí pevně na těle a přitom neškrtí. Také okraje košíčků se mi přestaly rýsovat pod tričkem a s tím jsem měla předtím problém. Ovšem bez ohledu na to, jak mi to sedělo nebo jak jsem vypadala, jakmile jsem někde zmínila, že nosím 65D, tak se mi dostalo poučení, že to přeci nemůžeme být moje velikost. Mám malá prsa, tak nemohu nosit D. Tečka a konec diskuse.

Výběr opravdu padnoucí podprsenky je malá věda, protože systém určování velikostí podprsenek funguje jinak, než bychom předpokládaly. A někdy zjistíme, že ještě více problematické je překonání očekávání a škatulek, které jsme si za ten čas utvořily nebo nám je vnutilo okolí. Zkuste toto. Zapomeňte na ta čísla a písmena na visačkách, ty neurčují vaši identitu. Noste, co vám sedí a co je vám pohodlné.

Milujte své prádlo. Milujte svou ženskost. Milujte sama sebe.

Co myslíte?