Milý prádlový deníčku,
žijeme ve složitém světě, který miluje jednoduché věci a rychlá řešení. Přešli jsme od módy šité na míru ke konfekci, udělali pár základních velikostí a ignorovali krásu rozmanitosti lidských těl. Nyní jsme nuceni prohrabat se sice různobarevnou, různostylovou a různostřihovou haldou oblečení, ale velice omezeným výběrem velikostí. Proto když se podíváme do zrcadla, často nenávidíme své tělo (bez ohledu na to jak skutečně vypadá).
V tomto příspěvku se dozvíte
Když jsem si jako náctiletá kupovala podprsenky, byla jsem akorát poučena, že písmenko značí velikost košíčku a číslo je obvod. Že push-upka je vycpaná a že bych jí měla nosit, protože mám malá prsa. Což jsem pochopila, že je asi problém, protože na velikosti záleží a čím větší, tím lepší. Co se stalo s rčením: “co je malé, to je hezké”?
V obchodě měly podprsenky jasné značení od 70A po 85D. Více velikostí neměli. Alespoň tedy v nákupácích, kam jsem tehdy chodila.
Vzhledem k tomu, že všichni nejvíc řešili velikost prsou, pak se zdálo, že je to hlavní ukazatel velikosti podprsenky. Čili to písmenko na podprsence se stalo alfou a omegou. Pasovala jsem se mezi B košíčky, nejčastěji jsem nosila 75B, ale koupila jsem si i 80B, protože se mi líbila a v mojí velikosti jí neměli.
Nutno říct, že jsem jí na sobě měla asi jen jednou.
Podprsenky jsem si kupovala celkem často. Nejen kvůli tomu, že spodní prádlo byl můj nejoblíbenější druh oblečení. Ale také proto, že po chvíli mi podprsenka přestala sedět. Furt se posouvala. Sedět ve škole a snažit se při hodině dostat nenápadně podprsenku na místo, není úplně to pravé ořechové.
Podprsenkové prozření
Ve své třetí životní dekádě jsem se dostala k blogu o podprsenkách – Abracabra. Dočetla jsem se tam o termínu brafitting, což je disciplína zaměřující se na opravdu padnoucí podprsenku. Vše, co jsem si tehdy myslela, že vím o podprsenkách vzalo za své. Zjistila jsem, že jak já, tak i všichni kolem mě máme naprosto mylné představy, jak velikosti podprsenek fungují. Ponořila jsem se do brafittingu hlouběji a pátrala po své opravdu padnoucí a pohodlné podprsence.
Zjistila jsem, že…
- nejdůležitější část podprsenky je obvod.
- “A” neznamená malá prsa a “D” velká prsa. Košíček “B” může být stejný jako “D” a klidně i větší.
- novou podprsenku musím zkoušet vždy na nejvolnější háček.
- se střihem plunge dosáhnu stejného efektu jako s push-upkou a přitom je mnohem pohodlnější.
- opravdu padnoucí podprsenka je pohodlná podprsenka.
- otlaky po podprsence jsou normální.
Ve specializovaným obchodě jsem si koupila velikost 65D. Nejenže mi seděla mnohem lépe, ale také mi vydržela delší dobu.
Proč je padnoucí podprsenka důležitá?
Nepadnoucí podprsenka se nám neustále připomíná a zbytečně ubírá naši pozornost, kterou můžeme věnovat důležitějším věcem.
Špatně zvolená velikost neudrží váhu prsou, ty pak padají dolů a více zatěžují záda.
S opravdu padnoucí podprsenkou můžeme životem proplouvat s pocitem větší lehkosti a pohodlnosti.
Opravdu padnoucí prádlo objímá naše tělo, hladí naši duši a pozvedá nám sebevědomí.
Je načase usmát se na sebe v zrcadle a říct si: “Opravdu mi to dneska sluší.”
Milujme své prádlo, své tělo a hlavně samy sebe.
Jaké jsou Vaše zkušenosti s výběrem a nošením podprsenky?
Podělte se o své útrapy a radosti dole v komentáři. 🙂
Co myslíte?